Orbán Viktor ott lesz az új argentin elnök beiktatásán
A miniszterelnök telefonon gratulált Javier Mileinek.
A miniszterelnök telefonon gratulált Javier Mileinek.
A miniszterelnök Bakuban arról beszélt, hogy a keleti és nyugati legfejlettebb cégek találkozási pontjává teszik Magyarországot.
Geert Wilders Szabadságpártja legyőzte a hagyományos jobb- és baloldali pártokat, belőle pedig akár még miniszterelnök is lehet. A meglepetést hozó eredményért jórészt a koalíciót eddig vezető liberális-konzervatív párt, a VVD a felelős.
Svájcból egyenesen Bakuba utazott a miniszterelnök.
A szuverenitásvédelmi törvénnyel foglalkozik a Bloomberg és a Süddeutsche Zeitung, utóbbi szerint "új fejezet indult a magyarországi rágalomhadjáratban". Ukrajna támogatásáról tárgyalt a V4. Bernie Sanders az izraeli helyzetről írt véleménycikket a New York Timesban. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A kérdező, Roger Köppel a miniszterelnök óriási rajongója, így például a Soros elleni kampány sem került szóba. De Orbán is laza hangot ütött meg, viccelődött, önironikus volt, miközben szokás szerint Brüsszelt ekézte és Moszkvát mentegette.
A magyar miniszterelnök szerint az euroszkeptikus és iszlámellenes politikus győzelme azt mutatja, hogy „eljött a változások szele”.
Jó, hát a színek stimmeltek.
Orbán Ráhel férje azt válaszolta, hogy már megismerkedésük előtt is sikeres volt.
A milliárdos azt nem árulta el, hogy szerinte kik akarják megszerezni a bizniszeit, de ígéri, hogy el fogja mondani.
Egy svájci luxusszállodában mondott beszédet és válaszolt a hallgatóság kérdéseire a magyar miniszterelnök. Szóba került a "Voldemort nagyúrral", azaz Vlagymir Putyinnal való találkozója, elárulta, mi a "túlélési taktikája", levezette a török bevándorlók integrációjával kapcsolatos problémákat egy focimeccsből, és egy mondatban összefoglalta a magyar kormány gazdaságpoltikai filozófiáját. “Ha azon gondolkodnak, hogy csatlakoznának az Európai Unióhoz, gondolják át még egyszer!” Sok taps, semmi kritika, Orbán Viktor Svájcban.
Kedden este a Fidesz beadta a szuverenitásvédelmi törvényt. Megnéztük, hogy a gyakorlatban mit jelenthetnek az új tilalmak, mondjuk egy ellenzéket támogató magánembernek, vagy külföldi pályázatokon induló szervezeteknek. Gyorselemzés.
Nem tudjuk még pontosan, mit jelent majd a gyakorlatban a szuverenitási törvény. De látjuk benne a megfélemlítés szándékát, a mélyreható gonoszságot, Putyin legjobb tanítványainak ujjgyakorlatát. Tulajdonképpen az is előfordulhat, hogy pár hét múlva már ezeket a sorokat sem lehet kockázatmentesen leírni, mert nem éltetik Orbán Viktort. Vélemény.
Mit tartalmaz a szuverenitásvédelmi törvény, mit fog csinálni a Szuverenitásvédelmi Hatóság, és egyáltalán, miről szól Orbán Viktor szuverenitási harca? Közéleti podcastunkban Serdült Viktória, Dezső András és Nagy Iván László magyarázták el, mennyire diktatórikus lépés vagy propagandatrükk a kedd este benyújtott törvénycsomag, és milyen hatása lehet Brüsszelben, pláne az uniós forrásokról szóló tárgyalásokon annak, hogy Magyarországon ismét az Európai Bizottság aktuális elnöke kerül egy Soros mellé az óriásplakátokon.
A kormánypárti szavazók több mint fele támogatja az eutanázia valamilyen formáját.
Több magyar bank is engedelmes kiszolgálója lett Orbán Viktor törekvéseinek, írja a Die Presse. Megkaphatja-e az EU-s pénzeket a magyar kormány, ha éppen újabb hadjáratot indított az Unió ellen, teszi fel a kérdést a Bloomberg. Mennyire hiteles a magyar kormány deklarált harca az antiszemitizmus ellen, kérdezi a Politico. A Süddeutsche Zeitung szerint a szlovák kormányfő igazolja a megválasztásához kapcsolódó nyugati félelmeket. Egy brit katonai szakértő óva inti a Nyugatot attól, hogy az hagyja elvonni a figyelmét Ukrajnáról. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Benyújtotta a Fidesz-frakció a „szuverenitásvédelmi" jogszabálycsomagot, amellyel Kocsis Máté már régóta fenyegeti az ellenzéki pártokat, az újságírókat és a civileket. A javaslatot gyorsan elfogadhatja a parlamenti Fidesz-KDNP-s többség, annál is inkább, mert erre építi majd a kormány(párt) a jövő évi választások kampányát. Kérdés, ez a jogszabály is az Európai Bíróságon jogellenesnek kimondott civiltörvény és a Stop Soros-törvény sorsára jut-e.
A miniszterelnök „átfogó politikai beszédet tart” Zürichben a sajtószóvivője állítása szerint.